Nieuws

Stichting Opkikker zet 55 gezinnen op 1 dag in het zonnetje

Stichting Opkikker zet 55 gezinnen op één dag in het zonnetje

“Elk uur een ander kind in een coole auto!”

 

Van de eerste minuut tot de laatste staat ‘een dag om te vergeten’ centraal tijdens de Super Opkikkerdagen van stichting Opkikker. Deze stichting zet gezinnen met een langdurig ziek kind in het zonnetje. Want leven met een ziek kind gaat je als gezin niet in de koude kleren zitten. Dat raakt elk gezinslid, ook de gezonde broertjes en zusjes. Door de vele ziekenhuisbezoeken en opnames is samenzijn voor gezinnen met een langdurig ziek kind vaak niet vanzelfsprekend. Juist daarom is een Opkikkerdag onmisbaar. SBA Flex is al jarenlang één van sponsors. Naast donatie helpt een aantal vrijwilligers – medewerkers SBA Flex – mee tijdens een Opkikkerdag.

In 1995 kreeg huidig directeur, Ruud Sliphorst, het idee om gezinnen met een langdurig ziek kind een verwendag te bezorgen. Jaren daarvoor verloor hij zelf een neefje aan leukemie en had de impact gezien van een ernstig ziek kind binnen een gezin. Ruud: “In 1996 organiseerden we onze eerste twintig Opkikkerdagen voor gezinnen met een kind dat werd behandeld in het AMC in Amsterdam. Alle betrokken partijen zoals het ziekenhuis, de vrijwilligers, sponsoren en de gezinnen waren enthousiast over ons concept. Vanuit daar groeiden we verder.”

Super Opkikkerdag

“Tot 2005 organiseerden we individuele Opkikkerdagen, maar dit werd te belastend voor onze vrijwilligers”, legt Ruud uit. “We pasten de Opkikkerdag aan, maar de insteek bleef hetzelfde. Sindsdien organiseren we Super Opkikkerdagen waarbij we op één dag 55 gezinnen tegelijkertijd in het zonnetje zetten op dezelfde locatie. We maken efficiënter gebruik van onze vrijwilligers, maar ook van de activiteiten en spullen die we hebben. Nu kan bijvoorbeeld elk uur een ander kind een ritje in een coole auto maken!”

Twee werelden

Volgens Ruud is SBA Flex al jarenlang een waardevol contact voor de stichting. “Daar ben ik erg dankbaar voor.” Een bijzonder moment was toen SBA Flex vanuit haar eigen stichting ‘SBA Child Support Foundation’ een aantal weeskinderen uit Polen liet overkomen, blikt Ruud terug. “SBA vond dat deze kinderen ook een Opkikker konden gebruiken. Zij beleefden de dag van hun leven. Mooi, wanneer zo twee werelden samenkomen.”

We hebben een goede verstandshouding met elkaar, zegt Ruud over zijn relatie met Roland van den Brand. Laatst zag ik hem na afloop van een Opkikkerdag en riep: ‘ben je er volgend jaar weer bij?’ Als antwoord stak hij zijn duim op. Dan weet je dat er vertrouwen is.”

85.000 uur vrijwilligerswerk

Anderhalf keer de Arena vol – in de Arena kunnen 70.000 bezoekers – is het aantal mensen, die een Opkikkerdag hebben meegemaakt. Uitgevoerd met meer dan 85.000 uur aan vrijwilligerswerk. Stichting Opkikker is uitgegroeid tot een platform voor mensen die goed willen doen en heeft haar plek binnen de samenleving verworven.

Wil jij ook een steentje bijdrage aan Stichting Opkikker? Of wil je meer weten de Opkikkerdagen?  Ga voor meer informatie naar: www.opkikker.nl